Strona główna • Igrzyska Olimpijskie

IO w Vancouver: Ammann z olimpijskim złotem, Małysz srebrny!

Simon Ammann znokautował rywali w sobotnim konkursie o olimpijskie złoto na skoczni K-95 w Whistler. Szwajcar poszybował na 105 i 108m - najdalej w obu seriach. Adam Małysz skakał również daleko - 103,5 i 105m dały Polakowi srebrny medal olimpijski!

Trzeci był dziś Gregor Schlierenzauer, który na półmetku zajmował dopiero 7. miejsce. W finale Austriak poszybował jednak aż na 106,5m co dało mu awans na medalową lokatę.

Rozczarowaniem dzisiejszego konkursu był przede wszystkim Thomas Morgenstern. Austriak ewidentnie nie wytrzymał presji i skokam na 102 i 101,5m wywalczył zaledwie ósme miejsce. Zawiedli także inni podopiecznie Alexandra Pointnera. Andreas Kofler był dopiero 19. (98 i 98,5m), a Wolfgang Loitzl - 11. (100 i 102,5m).

W finale zobaczyliśmy Kamila Stocha, jednak zawodnik z Zębu zajął dopiero 27. miejsce (98,5 i 95,5m). Niestety, swoje próby w pierwszej serii zepsuli Stefan Hula (95,5m i 31. lokata) oraz Krzysztof Miętus (94m i 36. miejsce). Gdyby nie wspaniałe skoki Adama Małysza, występ polskich skoczków należałoby niestety ocenić bardzo słabo.

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Harri Olli i nie zobaczyliśmy Fina w serii finałowej.

Kolejny konkurs o medale olimpijskie już 20 lutego, na skoczni K-125. Olimpijskie zmagania skoczków zwieńczy rywalizacja drużynowa, 22 lutego.