Strona główna • Igrzyska Olimpijskie

IO w Vancouver: Ammann złotym medalistą, Małysz ze srebrem!

Simon Ammann został złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich na dużej skoczni. Szwajcar w obu seriach poszybował zdecydowanie najdalej - na 144 i 138m. Drugie srebro zdobył Adam Małysz. "Polski Orzeł" skokami na 137 i 133,5m pozostawił daleko austriackie gwiazdy.

Swój drugi brązowy medal na tych Igrzyskach wywalczył Gregor Schlierenzauer. Austriak po pierwszej serii był dopiero 5., jednak znakomitym drugim skokiem na 136m przesunął się na trzecią pozycję. Tuż za podium uplasował się Andreas Kofler (131,5 i 135m), a ponownie zawiódł Thomas Morgenstern, który był dziś piąty (129,5 i 129,5m).

Zupełnie zepsuł swój drugi skoki Matti Hautamaeki, który był trzeci na półmetku zawodów (134m). W finale Fin nie wytrzymał presji i klapnął na 104 metrze (26. lokata).

Udany start mieli dziś także Kamil Stoch oraz Stefan Hula. Stoch dzięki skokom na 126 i 123,5m uplasował się na 14. miejscu, a Hula wyskakał 19. lokatę (122,5 i 124m).

Swój udzial w konkursie zakończył po pierwszej serii Krzysztof Miętus. Nasz najmłodszy kadrowicz uzyskał zaledwie 111,5m, co wystarczyło na 36. miejsce.

Zdyskwalifikowany w pierwszej serii został Janne Happonen, a Janne Ahonen nie wystartował w serii finałowej. Dla finów ta sobota w Whistler była więc wyjątkowo nieudana.

Ostatni konkurs olimpijski już w poniedziałek, kiedy to skoczkowie powalczą o medale w rywalizacji drużynowej.