PK w Kuusamo: Rafał Śliż wygrywa!

Rafał Śliż nie miał sobie równych podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Nasz reprezentant najpierw uzyskał 139 metrów, co dawało mu trzecie miejscu na półmetku, a w finale znokautował rywali skokiem na odległość 144,5 metra i pewnie wygrał zawody!

Drugi, Florian Schabereiter jeszcze po pierwszej serii był liderem po skoku na 140 metrów, ale druga próba Austriaka była aż 5 metrów gorsza od wyniku Polaka. Na trzecim stopniu podium stanął David Unterberger, rodak Schabereitera skoczył 138,5 oraz 137 metrów.

Tuż za podium znalazło się dwóch Słoweńców - Primoż Pikl i Jurij Tepes. Bardzo dobre, 6. miejsce zajął Marcin Bachleda, a w "10" sklasyfikowano jeszcze jednego Polaka - Krzysztofa Miętusa, który dzięki finałowemu skokowi na 136,5 metra awansował z 14. na 9. miejsce.

Punty zdobyło, poza wymienioną trójką, jeszcze trzech naszych reprezentantów - Klemens Murańka (14. miejsce), Grzegorz Miętus (26. miejsce) oraz Dawid Kubacki (27. miejsce). Do finału nie zdołał awansować Tomisław Tajner, który skoczył zaledwie 105,5 metra i był 36.

W konkursie wystartowało 44 skoczków. Kolejny konkurs już jutro.