Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Kuusamo: Schabereiter wygrywa ostatni konkurs

Florian Schabereiter wygrał ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie na skoczni w fińskiej miejscowości Kuusamo. Na drugim miejscu uplasował się Robert Hrgota a trzeci był David Unterberger.

Austriak Schabereiter oddał skoki na odległość 136 i 139m. Na drugim stopniu podium stanął Robert Hrgota, który uzyskał 132 i 140,5m. Najniższy stopień podium zajął w drugim konkursie w Kuusamo David Unterberger, po skokach na odległość 132,5 i 134,5m.

Tuż za podium wylądował nasz reprezentant Marcin Bachleda. "Diabełek" uzyskał 132,5 i 136m. W pierwszej "10" sklasyfikowany został także Rafał Śliż (128,5 i 138,5m), który po pierwszej serii zajmował 19. pozycję. Jednak fenomenalny skok w drugiej rundzie pozwolił mu awansować na 6. miejsce.
Na 14. pozycji uplasował się Dawid Kubacki, który oddał w Finlandii dwa równe skoki na 129 i 130m. Grzegorz Miętus wylądował ostatecznie na miejscu 17 ze skokami na odległość 131,5 i 123,5m. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Krzysztof Miętus (136,5 i 118,5m), jednak słaby skok w serii finałowej pozbawił go miejsca na podium. Ostatecznie Krzysztof wylądował za swoim bratem na miejscu 18. Drugą "10" zamknął Klimek Murańka ze skokami na odległość 130 i 120,5m.

Do finału nie zakwalifikował się skaczący z numerem 1 Tomisław Tajner. Uzyskał on zaledwie 108m i ostatecznie był 35.