Strona główna • Inne

MP w kombinacji: Paweł Słowiok Mistrzem Polski

Paweł Słowiok wygrał dzisiejsze zawody kombinacji norweskiej o Mistrzostwo Polski. Srebro wywalczył Andrzej Gąsienica, a brąz - Tomasz Pochwała.

Część skokową konkurencji stanowiła jedna punktowana seria. Lider, Andrzej Gąsienica, uzyskał odległość 97 m, co dawało mu 2 sekundy przewagi nad drugim w klasyfikacji, Pawłem Słowiokiem. Zawodnik Wisły Ustronianki lądował pół metra bliżej. Trzecią lokatę zajmował Wojciech Gąsienica - Kotelnicki (95,5 m) ze stratą 10 sekund do lidera.

Drugą częścią konkurencji był bieg na nartorolkach. Zawodnicy pokonali dystans 6100 metrów, biegnąc z Rybarzowic do Buczkowic. Walkę o zwycięstwo stoczyli ze sobą Andrzej Gąsienica i Paweł Słowiok. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski wywalczył Słowiok, wyprzedzając Gąsienicę o 1,2 sekundy. Brązowy medal zdobył Tomasz Pochwała, który awansował na podium z siódmego miejsca, uzyskując jednocześnie najlepszy czas biegu w całej stawce.