Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

AZS Zakopane drużynowym Mistrzem Polski!

AZS Zakopane został letnim Mistrzem Polski w Szczyrku. Tytuły mistrzowskie zdobyli Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Miętus, Maciek Kot i Kamil Stoch, którzy wywalczyli aż 966,5 pkt. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół Wisły Ustronianki (887,5 pkt.) a trzecie - TS Wisła Zakopane (846,5 pkt.).

Zespół AZS Zakopane I prowadził już na półmetku drużynowych Mistrzostw Polski w Szczyrku. Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Miętus, Maciek Kot i Kamil Stoch zdobyli 501,1 punkta.

Na drugim miejscu plasował się pierwszy zespół Wisły Ustronianki z wynikiem 469 punktów. Trzecią pozycję okupuwali skoczkowie z pierwszej drużyny klubu TS Wisła Zakopane.

W finale czołówka zawodów nie uległa zmianie. Ekpia AZS Zakopane utrzymała prowadzenie, a sukces przypieczętował skokiem na 101m Kamil Stoch.

Również Kamil Stoch jest nowym oficjalnym rekordzistą skoczni w Szczyrku-Skalitem - 108m. Trochę wcześniej aż na 109m poszybował Tomasz Byrt, jednak skok podparł.

Drużynie KS Wisły Ustronianki nie pomógł Adam Małysz, który w finale oddał najdłuższy skok - 103m.

Przez cały zawody padał deszcz, a na trybunach dominowały białe i czerwone peleryny oraz parasole.

Już jutro ostatni konkurs Letni Mistrzostw Polski o medale indywidualne na dużej skoczni w Wiśle-Malince.