MP w Wiśle: Małysz ze złotym medalem

Adam Małysz wygrał niedzielny konkurs o tytuł Mistrza Polski na skoczni w Wiśle-Malince. Najlepszy polski skoczek poszybował na 134,5 i 130m, ustanawiając w pierwszej serii nowy rekord obiektu.

Srebrny medal wywalczył Kamil Stoch, który nieco słabiej skoczył w pierwszej serii - 125,5m, jednak zrehabilitował się najdłuższym lotem w finale - na 131m.

Na najniższym stopniu podium stanął dziś Maciej Kot, który kibiców w Wiśle zadziwił skokiem na 131m w pierwszej serii zmagań. W rundzie finałowej uzyskał jednak tylko 120m i musiał zadowolić się brązowym krązkiem.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został dziś Dawid Kubacki (124,5 i 124,0m), a piąty był Rafał Śliż (124,5 i 120,5m). Czołową szóstkę zamknął Grzegorz Miętus, który lądował na 119,5 i 119m.

Niespodzianką zawodów był dziś Tomasz Byrt. 17-letni zawodnik KS Wisły Ustronianki skokami na 121,5 i 114,5m wywalczył 7. lokatę.

O sporym zawodzie może mówić Stefan Hula, który po brązowym medalu na skoczni normalnej, dziś wywalczył zaledwie 10. lokatę (112,5 i 119m).

Zawody przebiegały w trudnych warunkach pogodowych, chwilami mocno wiało, cały czas padał deszcz.