PK w Courchevel: Janda ponownie triumfuje, Miętus 9.

Jakub Janda wygrał sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego we francuskim Courchevel (HS 132). Czech triumf zapewnił sobie skokami na 124 i 128,5m. Drugie miejsce wywalczył Antonin Hajek (122,5 i 125,5m), a trzeci był Rok Zima (127 i 116,5m).

Z Polaków najlepiej spisał się Grzegorz Miętus. Nasz 17-letni reprezentant poszybował na 118,5 i 116m, co dało mu 9. lokatę.

Przyzwoicie wypadli także Andrzej Zapotoczny (114,5 i 107m), który zajął ostatecznie 18. miejsce. Punkty zdołał wywalczyć także 28. dziś Tomasz Byrt, osiągając 105 i 104m.

Do finału nie udało się awansować Klemensowi Murańce, który wczoraj był najlepszym z naszych reprezentantów, a dziś został sklasyfikowany dopiero na 41. miejscu po skoku na 101m.

Na 35. pozycji zmagania zakończył dziś Jan Ziobro (101,5m), a jeszcze słabszy wynik osiągnęli Jakub Kot (99,5m i 43. pozycja) i Aleksander Zniszczoł (97m i 46. pozycja).

Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się dopiero 11 i 12 września w norweskim Lillehammer.