Strona główna • Letnie Grand Prix

LGP w Courchevel: Niespodziewane zwycięstwo Daiki Ito! Adam Małysz dopiero 4.

W dzisiejszym konkursie w Courchevel zwyciężył Japończyk Daiki Ito, skacząc w 2. serii 130 m i otrzymując łącznie 256,3 pkt. Drugie miejsce zajęli wspólnie Austriacy: Thomas Morgenstern (130 i 131,5 m) i - David Zauner (127 i 132 m), uzyskując notę 249,1 pkt.

Prowadzący po 1. serii dzisiejszego konkursu Adam Małysz nie zdołał utrzymać swojej pozycji i zajął dopiero 4 miejsce, skacząc w 2. serii tylko 125m, z łączną notą 246,3 pkt.

Piąte miejsce zajął Młody Bułgar Vladimir Zografski, oddając skok na 122m w 2. serii (233,2 pkt.)

Z pozostałych naszych skoczków skaczących w finale, Dawid Kubacki był 11. (127,5 m i łącznie 222,3 pkt), 14. - Krzysztof Miętus (126,5 m i 213,2 pkt.), a 22. - Stefan Hula (120,5 m i 200 pkt.)

1. seria:

Nasz mistrz skoczył 134 m i uzyskał 130,4 pkt. Za nim, za stratą 0,4 pkt, ze skokiem na 133,5 m (130pkt.), uplasował się Daiki Ito. Trzeci był David Zauner - 127 m i 124 pkt.

Niespodziewanie wysoką, czwatrą lokatę zajął Vladimir Zografski. Spisał się pięknie skacząc na odległość aż 130 m (121,6 pkt.).

Z pozostałych polaków najdalej skoczył Stefan Hula - 129,5 m, ale zaliczył upadek i zanlazł się pod koniec trzeciej dziesiątki.Na szczęście nic mu się nie stało.

Dawid Kubacki zakwalifikował się do finału skacząc 121,5 m.

Krzysztof Miętus przez dłuższy czas zajmował 3. pozycję - 118,5 m i 98 pkt. Skoczkowie skaczący po nim nagminnie psuli swoje skoki i dopiero skaczący z nr 22. Nikołaj Karpienko - 125 m (102,9), zepchnął go na 4. miejsce. Następni skoczkowie skakali już lepiej i dopiero Primoz Pikl po swoim nieudanym skoku zapewnił Krzyśkowi miejsce w finale.

Nietety, Maciej Kot, ze skokiem na 111m, nie miał szans na miejsce w finałowej "30".