LGP w Hakubie: Ito triumfuje, Kubacki i Stoch na podium!

Daiki Ito wygrał sobotnie zawody Letniej Grand Prix w Hakubie. Ito poszybował na 131,5 i 128,5m. Na drugim miejscu, po wspaniałych skokach, uplasował się Dawid Kubacki (128 i 131m). Na trzecim stopniu podium stanął dziś Kamil Stoch, osiągając 127 i 131,5m.

Niezłe występy zaliczyli dziś Maciej Kot i Stefan Hula. Kot za skoki na odległość 116 i 127,5m został sklasyfikowany na 14. miejscu. Hula, uzyskujac 117,5 i 127m musiał zadowolić się dziś 15. lokatą.

Rafał Śliż, który po skoku na 111m w pierwszej serii był dopiero 26, w finale poprawił się aż o sześć "oczek", ostatecznie zajmując 20. pozycję.

Po dzisiejszym konkursie mamy aż trzech polskich skoczków w czołowej piątce klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Na prowadzeniu umocnił się Daiki Ito, przed Adamem Małyszem, Dawidem Kubackim, Thomasem Morgensternem i Kamilem Stochem.

Już jutro drugi konkurs Letniej Grand Prix w Hakubie. Początek pierwszej serii o 12:15, natomiast na 11:30 przewidziano kwalifikacje, z udziałem 37 zawodników.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»