Góralski Kapelusz dla Krzysztofa Miętusa

W sobotni wieczór, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, odbył się otwarty konkurs skoków narciarskich - Puchar Burmistrza Zakopanego "o Góralski Kapelusz". Zawody wygrał Krzysztof Miętus.

Skoczek AZS-u Zakopane nie miał dziś sobie równych. W pierwszej serii uzyskał 128 m, natomiast w finale lądował na 131 m. Wyprzedził on drugiego w klasyfikacji, Łukasza Rutkowskiego z TS Wisła Zakopane, aż o 28 pkt. Łukasz zaliczył skoki o długości 124,5 m i 122 m. Trzecią lokatę wywalczył Wojciech Gąsienica - Kotelnicki (124,5 m i 118,5 m), również z zakopiańskiej Wisły.

W czołowej szóstce, ale już poza podium, uplasowali się: Aleksander Zniszczoł (123,5 m i 117,5 m), Andrzej Zapotoczny (120 m i 115,5 m) oraz Tomasz Byrt (120,5 m i 111 m).