Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Nagroda miasta Frenstat dla Jandy, Sakali i Pustkovej

W sobotę (4.09), na skoczni K95 we Frenstacie pod Radhostem, odbyły się już po raz siódmy zawody o nagrodę miasta. Wzięła w nich udział liczna grupa reprezentantów Polski.

W łączonej kategorii seniorów i juniorów zwyciężył doświadczony i utytułowany Jakub Janda, który na obiekcie K95 lądował na 101 m i 99 m. Na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Gąsienica - Kotelnicki (97 m i 98,5 m), a na trzeciej - Cestmir Kozisek (98 m i 96 m). W pierwszej dziesiątce zawodników znalazło się jeszcze trzech Polaków. Piąty był Tomasz Byrt (96 m i 96 m), ósmy - Mateusz Wantulok (89 m i 89 m), a dziesiąty - Mateusz Kojzar (91 m i 87 m).

Wśród młodzików (roczniki 1995/96) najlepszy okazał się Filip Sakala. Młody Czech uzyskał w swoich skokach 94,5 m i 99 m. Kolejne miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci. Drugą lokatę wywalczył Łukasz Podżorski (90 m i 101 m), a trzecią - Dawid Jarząbek (75 m i 89,5 m).

W osobnej kategorii sklasyfikowano skaczące dziewczęta. Wśród nich zwyciężyła Vladka Pustkova, która lądowała na 86,5 m i 82,5 m. Za nią uplasowała się Lucie Mikova (72 m i 70 m), a na trzecim miejscu - Natalie Dejmkova (71 m i 70 m). Nasze reprezentantki - Joanna Gawron i Joanna Szwab - zamknęły stawkę zajmując miejsca 5. i 6.