Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Puchar Horecek we Frenstacie: Byrt pokonał Jandę

Niedziela, 5 września, była drugim dniem zmagań skoczków we Frenstacie pod Radhostem. Tym razem zawodnicy walczyli o Puchar Horecek. Wszystkie konkursy rozegrano na K95.

W grupie młodzików najlepszy był Łukasz Podżorski. Zawodnik Wisły Ustronianki lądował na 95 m i 98 m. Drugie miejsce zajął Filip Sakala, który w pierwszej serii poszybował na ogległość 100 m, co dawało mu prowadzenie na półmetku. Swój finałowy skok o długości 97,5 m Czech jednak podparł, przez co ze zwycięstwa mógł się cieszyć nasz reprezentant. Na trzeciej pozycji uplasował się, podobnie jak w sobotę, Dawid Jarząbek z Wisły Zakopane (79,5 m i 88 m). Tuż poza podium znalazł się jego klubowy kolega - Michał Pytel (85 m i 76 m).

Wśród dziewcząt ponownie wygrała Vladka Pustkova (86 m i 91 m), wyprzedzając Lucie Mikovą (68,5 m i 75 m). Trzecie miejsce zajęła Joanna Gawron. Nasza reprezentantka skoczyła na odległość 63,5 m i 68,5 m. Natomiast Joanna Szwab znów była szósta.

W kategorii łączonej (seniorzy + juniorzy) Tomasz Byrt pokonał Jakuba Jandę. Nasz reprezentant lądował na 100 m i 96 m, a utytuowany Czech - dwukrotnie na 95 m. Najniższe miejsce na podium zajął Ondrej Vaculik (88,5 m i 94,5 m). W pierwszej "dziesiątce" znalazło się czterech naszych reprezentantów: Mateusz Wantulok (6.), Dawid Kanik (7.), Mateusz Cieślar (8.) i Wojciech Gąsienica - Kotelnicki (10.).

W klasyfikacji seniorów pierwsze miejsce zajął Jakub Janda przed Ondrejem Vaculikiem i Jirim Mazochem, natomiast w klasyfikacji juniorów wygrał Tomasz Byrt przed Cestmirem Koziskiem i Dawidem Kanikiem.