Puchar Jesieni: Jakub Kot wygrywa w skokach, Mateusz Wantulok - w kombinacji

W piątek, 10 września, odbyły się w Zakopanem zawody inaugurujące nowy cykl igelitowych konkursów - Puchar Jesieni. Rywalizowano w konkursie skoków na obiekcie HS94 oraz w kombinacji norweskiej.

Na Średniej Krokwi bezapelacyjnym zwycięzcą został Jakub Kot. Reprezentant AZS-u Zakopane lądował na 87,5 m i 90 m. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik Wisły Zakopane - Wojciech Gąsienica - Kotelnicki, z wynikiem 86 m i 88 m. Trzecią lokatę wywalczył - Piotr Żyła (87,5 m i 84,5 m). W zawodach wystartowało łącznie 69 skoczków, głównie juniorów. Wśród nich były również dziewczęta. Najwyżej sklasyfikowana, Joanna Szwab, zajęła 33. miejsce, uzyskując w swoich skokach 71 m i 72,5 m. Joanna Gawron była 39. (67 m i 70,5 m).

Po zakończeniu konkursu skoków odbył się bieg do kombinacji, w którym wystartowało 22 dwuboistów. Do części skokowej zaliczono wyniki pierwszej serii konkursu na K94 i według tej klasyfikacji ustalono listę startową do drugiego etapu konkurencji. Zawodnicy biegli na dystansie 5 km, pokonując cztery razy pętlę o długości 1400 m. Konkurs wygrał Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), z przewagą ponad minuty i osiemnastu sekund nad liderem po skokach - Wojciechem Gąsienicą Kotelnickim (TS Wisła Zakopane) oraz 1 min 37,5 sek. nad Wojciechem Marusarzem (AZS Zakopane/SMS Zakopane).

Jutro odbędzie się kolejny konkurs w ramach Pucharu Jesieni, tym razem na Wielkiej Krokwi. Początek serii próbnej zaplanowany jest na godzinę 10:00, natomiast konkurs główny rozpocznie sie o 11:00.