Kot ponownie najlepszy w Zakopanem

Drugi konkurs Pucharu Jesieni, tym razem rozgrywany na Wielkiej Krokwi, padł łupem Jakuba Kota. To już jego druga wygrana w tym zakopiańskim cyklu zawodów - wczoraj triumfował na obiekcie normalnym. Na podium znaleźli się także Wojciech Gąsienica-Kotelnicki i Dawid Kowal.

W sobotni poranek na belce Wielkiej Krokwi zasiadło 47 polskich zawodników i zawodniczek. Po raz drugi z rzędu triumfował Jakub Kot, który jako jedyny przekroczył granicę 130 metrów, w dodatku dwukrotnie. Starszy z braci Kotów lądował na 132 i 133,5 metrze i wygrał z przewagą 11,8 punktu nad Wojciechem Gąsienicą-Kotelnickim. 21-letni reprezentant TS Wisły Zakopane skoczył dziś 130 i 129,5 metra. Na trzeciej pozycji, ze stratą 7,2 punktu do drugiego miejsca, uplasował się Dawid Kowal (126,5 i 129m).

Kolejni zawodnicy mieli już znacznie większą stratę do najlepszej trójki. Na czwartym miejscu znalazł się Bartłomiej Kłusek, skacząc 121,5 i 124,5 metra. Piąty był Piotr Żyła (121 i 123,5m). Szóstą pozycję zajął Jan Ziobro, dzięki skokom na odległość 120 i 122m.

W zawodach wystartowała też jedna dziewczyna - Joanna Gawron, która lądowała na 79 i 81 metrze i zajęła 42. miejsce.

Kolejna okazja do rywalizacji już za tydzień - w piątek czekają nas zawody w skokach i kombinacji na Średniej Krokwi, a w sobotę konkurs skoków na Wielkiej Krokwi.