PK w Lillehammer: Chedal zwycięża, Śliż drugi

Emmanuel Chedal triumfował w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Śliż a trzeci był kolejny francuski zawodnik - Vincent Descombes Sevoie.

Po pierwszej serii prowadził jeszcze Rafał Śliż (136,5 i 120m), jednak w drugiej serii oddał krótszy skok i ostatecznie zakończył zawody na drugim miejscu.
Chedal oddał na skoczni w Lillehammer skoki na odległość 135 i 129m. Na najniższym stopniu podium wylądował drugi reprezentant Francji Vincent Desombes Sevoie, który lądował na 131,5 i 123m.

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Marcin Bachleda ze skokami 130,5 i 122m oraz notą 239,7pkt. Pierwszą "10" zamknął Grzegorz Miętus, który wylądował na 127 i 122,5m. Tomasz Byrt uplasował się na 16. pozycji. Swoją lokatę z pierwszej serii poprawił Łukasz Rutkowski, który z 24. miejsca awansował na 18.

Do serii finałowej nie awansowali Andrzej Zapotoczny, który uzyskał 112,5m (57. miejsce) oraz Klimek Murańka ze skokiem 120,5m (39. miejsce).