PK w Lillehammer: Rok Zima zwycięzcą loteryjnego konkursu

Rok Zima wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS 134). W zawodach przeprowadzonych w bardzo zmiennych warunkach Słoweniec uzyskał 132,5 i 125,5m. Na drugim stopniu podium stanął Vincent Descombes Sevoie (122,5 i 125,5m), a trzeci był Jakub Janda (119 i 127,5m).

Po skoku na 144,5m, skaczącego z numerem 41. Atle Pedersena Roensena jury postanowiło obniżyć belkę startową i rozpocząć konkurs od nowa. Niestety wyniki poszczególnych skoczków w dużej mierze zależały od szczęścia do wiatru, a pierwsza seria trwała ponad półtorej godziny.

Najlepszym polskim skoczkiem był dziś Marcin Bachleda, który poszybował na odległość 128,5 i 113m (8. pozycja). Niespodziankę sprawił Andrzej Zapotoczny, plasując się na 16. miejscu (123 i 111m), a tuż za nim sklasyfikowany został Tomasz Byrt (115,5 i 116,5m). Punkty wywalczył dziś także Klemens Murańka, dzięki skokom na 119,5 i 107,5m, ostatecznie zajmując 25. miejsce.

Do "30" nie udało się wejść m.in. Rafałowi Śliżowi, który ze skokiem na 112,5m został sklasyfikowany na 32. miejscu. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj nasz skoczek stanął na drugim stopniu podium, a w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem uzyskał trzecią odległość.

Szczęścia do warunków nie mieli także Grzegorz Miętus (113m i 33. lokata) oraz Łukasz Rutkowski (111m i 35. miejsce).

Dopiero 13. miejsce zajął dziś Andreas Strolz - wicelider konkursu po pierwszej serii oraz klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. To dobra nowina dla Kamila Stocha, który pozostaje na pierwszym miejscu z przewagą 110 punktów nad Austriakiem.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są na przyszły weekend w Oslo, gdzie już w lutym najlepsi skoczkowie będą rywalizowali o medale Mistrzostw Świata.