Puchar Jesieni: Żyła i Pochwała najlepsi

Piotr Żyła wygrał trzeci konkurs Pucharu Jesieni w Zakopanem. Zawody odbyły się na skoczni HS 94. W kombinacji najlepszy był Tomasz Pochwała

Żyła lądował w swoich skokach na 92,5 m i 87,5 m. Drugie miejsce zajął Jakub Kot, z wynikiem 92,5 m i 86,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł (89 m i 88 m). Miejsca w pierwszej szóstce, ale już poza podium zajęli kolejno: Dawid Kowal (4.), Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (5.) i Jan Ziobro (6.).

W konkursie wystartowała Joanna Szwab, która była 35. Asia spisała się nieźle szczególnie w swoim drugim skoku, kiedy to skoczyła na odległość 80,5 m (w pierwszej serii lądowała na 73,5 m). Jej starsza koleżanka, Joanna Gawron, wypadła słabiej, zajmując 53. miejsce, po skokach na odległość 67 m i 71,5 m.

W konkursie wzięło udział łącznie 82 zawodników.

W klasyfikacji generalnej po trzech konkursach cyklu prowadzi Jakub Kot z dorobkiem 280 pkt. Na drugiej pozycji plasują się ex aequo Piotr Żyła i Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, którzy uzyskali po 205 pkt.

Po zakończeniu konkursu skoków odbył się bieg do kombinacji, na dystansie 5,6 km, w którym sklasyfikowanych zostało 30 zawodników (na 32 startujących). Dwubój wygrał Tomasz Pochwała przed Mateuszem Wantulokiem i Szczepanem Kupczakiem.

W klasyfikacji generalnej kombinacji norweskiej prowadzi Mateusz Wantulok, drugie miejsce zajmuje Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, a trzecie - Wojciech Marusarz.