PK w Oslo: Romoeren wygrywa niedzielny konkurs

Bjoern Einar Romoeren z przewagą 14 punktów wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Reprezentant gospodarzył oddał dwa długie skoki - 103 oraz 106,5 metra (252,8 pkt.). Drugie miejsce zajął Austriak Michael Hayboeck (103 i 103,5m, 238,8 pkt.) a trzecie Słoweniec Jure Sinkovec (100,5 i 103,5 m, 233,9 pkt.).

Bardzo słaby wynik zaliczyli Polacy. Jedynym naszym skoczkiem w finale był Rafał Śliż, ale wczorajszy zwycięzca zajął dziś dopiero 29. miejsce. Skoki na 101 i 88 metrów pozwoliły mu uzbierać 195,6 punktu. Rafał zupełnie zepsuł drugi skok i w drugiej serii zaliczył spadek z 12. miejsca - aż o siedemnaście pozycji.

Reszta Polaków nie awansowała do drugiej serii. Tomasz Byrt ze skokiem 97m zajął pechowe 31. miejsce. Marcin Bachelda był 35. po skoku na odległość 94m. Grzegorz Miętus oddał skok na odległość 95,5m i uplasował się na 39. miejscu. Dwie pozycje za nim sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski, a o kolejne dwa oczka niżej był Klimek Murańka. Najsłabszy występ w drużynie biało-czerwonych zaliczył Andrzej Zapotoczny, który zajął 66. miejsce.

Podobnie jak w pierwszym konkursie w Oslo, tak samo w drugim zdyskwalifikowany został Martti Nomme, tym razem za nieprzepisowy kombinezon. Dobrą nowiną dla Polaków jest to, że zajmujący drugie miejsce w cyklu Austriak Andreas Strolz nie zdobył dziś punktów. Lider - Kamil Stoch pojedzie na konkursy w Kazachstanie z dużą przewagą.

Niedzielne zawody w stolicy Norwegii są pierwszymi w edycji Pucharu Kontynentalnego, w których zastosowano znane z Pucharu Świata i Letniej Grand Prix przepisy przyznające rekompensatę punktową za wysokość rozbiegu i wiatr.