Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Anssi Koivuranta przechodzi do skoków

Anssi Koivuranta - utytułowany fiński kombinator norweski od tego sezonu będzie uprawiał skoki narciarskie. To bardzo dobra wiadomość dla fińskiej kadry skoczków, której przyda się takie wzmocnienie.

Kluczowym momentem dla Koivuranty było zajęcie miejsca na podium podczas Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, który odbył się w miniony weekend.

Finowi uprawianie kombinacji utrudniała także mykoplasmoza, która skutkuje kłopotami z sercem.

Anssi Koivuranta wielokrotnie prowadził w konkursach kombinacji norweskiej, w rywalizacji na skoczni, jednak często tracił prowadzenie po zawodach na trasie. Fin wygrał siedem konkursów Pucharu Świata i 25 razy stawał na podium.

22-latek był także mistrzem świata w drużynie w Sapporo 2007 i wywalczył indywidualnie brąz. Podczas Igrzysk 2006 w Turynie zdobył z drużyną brązowy medal.

Koivuranta wygrał również klasyfikację generalną Pucharu Świata 2008/09.