FIS Cup w Einsiedeln: Schuler oraz Grigoli triumfują

Szwajcarzy Adrian Schuler oraz Marco Grigoli wygrali letnie konkursy FIS Cup rozgrywane na skoczni imienia Andreasa Kuettela w Einsiedeln.

Adrian Schuler w pierwszym dniu zawodów uplasował się na najwyższym stopniu podium. Młody Szwajcar uzyskał 113,5 i 108m. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Marco Grigoli, który oddał skoki na odległość 107 i 110,5m. Trzecia lokata przypadła znanemu ze startów w Pucharze Świata, Słowakowi Tomasowi Zmorayowi, który uzyskał 107,5 i 109,5m.

W drugim konkursie na pierwszym miejscu był Marco Grigoli, który dwa razy lądował na 113m. Drugą pozycję zajął Vital Anken, który skoczył 110 i 113m. Najniższy stopień podium tym razem zajął Rosjanin Mikhail Maksimochkin ze skokami na odległość 109,5 i 111m.

Polacy w szwajcarskich konkursach nie startowali. Kolejne zawody FIS Cup odbędą się w połowie grudnia w norweskim Notodden.