Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Mistrzostwa Norwegii: Bjoern Einar Romoeren ze złotym medalem

Seria konkursów o mistrzostwo kraju w skokach narciarskich trwa, w niedzielę na skoczni Granasen (HS-140) w Trondheim odbyły się Mistrzostwa Norwegii. Tytuł mistrzowski wywalczył rekordzistwa świata w długości lotu narciarskiego - Bjoern Einar Romoeren.

Chociaż po pierwszej kolejce Romoeren zajmował dopiero 9. lokatę (skoczył 124,5 metra), to w finale dzięki skokowi na odległość aż 137,5 metra zanotował spory awans. Srebrny medal, ze stratą ponad 5 punktów do zwycięzcy, zdobył Anders Jacobsen, który skakał równo i daleko - 129 oraz 130 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Johan Remen Evensen dzięki swoim próbom na 126,5 i 132 metry.

Tuż za podium uplasował prowadzący jeszcze po pierwszej serii (131 metrów) - Ole Marius Ingvaldsen. Finałowy skok na 127 metrów nie pozwolił mu jednak obronić pozycji lidera, a brąz przegrał o zaledwie 0,4 punktu. Za nim znaleźli się Rune Velta (129 i 130,5 metra) oraz najlepszy z Norwegów tego lata - Tom Hilde (123 i 132 metry).