Strona główna • Juniorzy

Liga szkolna: Rojek, Jarząbek, Kołodziej i Leja najlepsi

W ubiegłą sobotę (16 października) w Zakopanem odbyły się kolejne zawody w ramach letniej Ligi Szkolnej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Na skoczni K15 zawody wygrał lider klasyfikacji generalnej - Oskar Rojek, ośmiolatek z Wisły Zakopane. Lądował on dwukrotnie na 16 m. Drugie miejsce wywalczył Kacper Stosel (15 m i 14,5 m), natomiast trzeci był Dawid Haberny (również 15 m i 14,5 m).

Bez niespodzianki zakończył się również konkurs na K35, gdzie po zwycięstwo sięgnął Dawid Jarząbek, najlepszy tego lata w grupie dziesięcio- i jedenastolatków. Zawodnik Wisły Zakopane uzyskał w swoich skokach odległości 32,5 m i 34,5 m. Na podium znalazł się także Damian Skupień (31 m i 29,5 m) oraz Jakub Chowaniec (28,5 m i 31 m).

Na skoczni K65 zwycięstwo odniósł Krystian Kołodziej, posiadacz żółtej koszulki w kategorii dwunasto- i trzynastolatków. Reprezentant AZS-u Zakopane sięgnął po zwycięstwo dzięki skokom na odległość 64 m i 62,5 m. Za nim znalazł się Stanisław Kos (62,5 m i 60,5 m) oraz Daniel Mąka (61,5 m i 59 m).

Wśród najstarszych zawodników, skaczących na K85, zwycięstwo odniósł Krzysztof Leja, lądując na 89 m i 86,5 m. Tuż za nim znalazł się Bartosz Gąsienica-Laskowy (88,5 m i 87,5 m), natomiast na trzecim miejscu konkurs ukończył Paweł Murzyn (87 m i 83,5 m).

W zawodach wzięły udział również dziewczęta. Kasia Pałasz była 17. na obiekcie K35, a Asia Szwab siódma na K65.