PK w Rovaniemi: Kramarsic i Ingvaldsen najlepsi na treningach

Rusza Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Pierwsze zawody odbedą się w fińskim Rovaniemi, gdzie, jak próbują nas przekonac Finowie, mieszka Święty Mikołaj. I właśnie w dniu Świętego Mikołaja odbyły się pierwsze treningii do pierwszego konkursu.

Do Finlandii polska ekipa udała się w składzie ośmioosobowym. Swoich sił w Rovanemi spróbują: Bracia Maciej i Jakub Kot, Grzegorz Miętus (Start Krokiew Zakopane), Piotr Żyła, Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka), Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) i Jan Ziobro (WKS Zakopane).

Najdalej podczas treningów przed inauguracyjnymi zawodami PK na skoczni Ounasvaaraa HS 100 w fińskim Rovaniemi skakali Słoweniec Matic Kramarsic i Norweg Ole Marius Ingvaldsen. Polacy najpierw nie skakali, a potem skakali słabo.

I trening:

Kramarsic skoczył 97,5 metra. Drugie miejsce zajęli Czech Martin Cikl i Fin Jarkko Maeaettae, którzy lądowali na 96 metrze.

Dobre skoki oddali także Słoweniec Tomaz Naglic (95 m), Amerykanin Nicholas Alexander, reprezentant gospodarzy Sami Niemi, Rosjanin Dmitrij Ipatow oraz Słoweniec Primoz Pikl (wszyscy 94,5 m).

Polacy nie wzięli udziału w pierwszej serii treningowej.

II trening:

Kramarsic i Ingvaldsen uzyskali 92,5 metra. Trzecie miejsce zajęli Nicholas Alexander, Jarko Maeaettae oraz Słoweniec Matjaz Pungertar, którzy skoczyli 91,5 metra. Czołową "6" zamknął reprezentant Norwegii Atle Pedersen Roensen (91 m).

Najlepszy z Polaków, Jakub Kot, skoczył 90 metrów i zajął 10. miejsce. Na 19. pozycji uplasował się jego młodszy brat - Maciej, który uzyskał 88,5 metra. Piotr Żyła skoczył 85,5 metra i zajął 30. lokatę. Metr bliżej lądował Łukasz Rutkowski (33. pozycja). 40. miejsce zajął Bartłomiej Kłusek (83 m), a 43. - Rafał Śliż (80,5 m). Na 46. pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Miętus (78,5 m). Najsłabiej z naszych reprezentantów wypadł Jan Ziobro. Skoczył 74,5 metra i uplasował się na 51. pozycji.

Pełne wyniki.

Jutrzejszy inauguracyjny konkurs powinien rozpocząć się o 20:00. Na 19:00 zaplanowano serię próbną.