PK w Rovaniemi: Stephan Hocke wygrywa, Polacy poniżej oczekiwań

Stephan Hocke zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi. Niemiec uzyskał 92,5 i 95m. Na drugim stopniu podium wylądował Anssi Koivuranta, a trzeci był Richard Freitag. Polacy wypadli poniżej oczekiwań.

Hocek po pierwszej serii zajmował drugą lokatę, wyprzedzał go Fin Anssi Koivuranta. Fiński zawodnik lądował na 93 i 92,5m. Najniższy stopień podium zajął kolejny niemiecki zawodnik Richard Freiteg, który oddał skoki na odległość 92,5 i 93m.

W pierwszej "10" znalazło się jeszcze czterech zawodników naszych zachodnich sąsiadów - Andreas Wank (4. miejsce), Julian Misiol (5. miejsce), Felix Schoft (7. miejsce) oraz Daniel Wenig (10. miejsce).

Do serii finałowej awansował tylko Piotr Żyła. Polak oddał skoki na odległość 88 i 90,5m i ostatecznie zajął 20 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy spisali się poniżej oczekiwań. Maciej Kot zajął 31. miejsce ze skokiem na odległość 87,5m. Łukasz Rutkowski lądował na 86,5m (34. miejsce), Jakub Kot na 85,5m (37. miejsce), Grzegorz Miętus na 85m (43. miejsce), Rafał Śliż na 84m (45. miejsce) a Jan Ziobro na 84m (50. miejsce).