PŚ w Engelbergu: Morgenstern wygrywa w jednoseryjnym konkursie

Thomas Morgenstern zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskcih w szwajcarskim Engelbergu. Tuż za nim uplasowali się jego koledzy Andreas Kofler oraz Wolfgang Loitzl.

Morgenstern, który zwyciężył już po raz trzeci w tym sezonie oddał skok na odległość 137m. Jego rodak, Andreas Kofler uzyskał 140m i ostatecznie zajął drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął Wolfgang Loitzl, który lądował na 136m.
Wysoko skalsyfikowany zostal Paweł karelin, który lądował na 126,5m i ostatecznie był siódmy. Ponownie dobry skok w konkursie oddał Norweg Rune Velta - 128m i zajął 9. pozycję.

W pierwszej "10" zakończył zawody nasz zawodnik Kamil Stoch. Polak uzyskał 128m i uplasował się na 9. miejscu razem z Norwegiem Veltą. Adam Małysz oddał skok na odległość 124,5m i ostatecznie zajął 14.pozycję. Marcin Bachleda niestety nie uzyskał awansu do serii finałowej i ukończył zawody w Engelbergu na 45. miejscu po skoku na odległość 116m.

Podczas pierwszej i jedynej serii konkursowej bardzo zmieniały się warunki wietrzne. Kamil Stoch skakał praktycznie w zupełnej ciszy, natomiast od skoku Martina Kocha zaczęło dmuchać pod narty. Niektórzy skoczkowie z czołowej "10" mieli z kolei wiatr w plecy. Trudno więc porównywać osiągane odległości i nawet punkty za wiatr są tu niewielką pociechą.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»