MP w Zakopanem: Małysz Mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi

Adam Małysz znokautował rywali w niedzielnym konkurssie o Mistrzostwo Polski w Zakopanem (HS 134). "Orzeł z Wisły" w obu seriach poszybował zdecydowanie najdalej - na 132 i 130m. Na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch (123,5 i 126m), a brązowy medal wywalczył Stefan Hula (124 i 115,5m).

Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki, który w pierwszej próbie osiągnął tylko 110,5m, jednak w drugiej serii doleciał az do 126m, udowadniając, że jak najbardziej zasługuje na powołanie na Turniej Czterech Skoczni.

Zupełnie zepsuł swój pierwszy skok Marcin Bachleda, który spadł na 110m po problemach w powietrzu. W finale "Diabełek" jednak znacznie się poprawił, uzyskując aż 125,5m i ostatecznie był piąty.

Czołową szóstkę konkursu zamknął Łukasz Rutkowski, który oddał skoki na 111,5 i 115,5m, sygnalizując, że jego forma powoli rośnie.

Zupełnie zawiódł Krzysztof Miętus, którego skoki na 113,5 i 111,5m były dalekie od tego, czego oczekuje od zawodnika kadry A i etatowego reprezentanta Polski w Pucharze Świata.

Małysz po raz kolejny udowodnił, że nadal nie ma sobie równych na krajowym podwórku, a nasi młodsi reprezentanci mają jeszcze sporo do nauki, aby dorównać Mistrzowi z Wisły.

Wynik Adama Małysza tym bardziej zasługuje na podziw, gdyż nasz najlepszy zawodnik od Engelbergu nie oddał ani jednego skoku, trenował jedynie na sali gimnastycznej.