TCS w Bischofshofen: Hilde wygrywa finałowe zawody, Morgenstern Turniej!

Reprezentant Norwegii, Tom Hilde wygrał ostatni konkurs z cyklu 59. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Tym samym znalazł się on na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej całego turnieju, spychając na szóste miejsce Adama Małysza.

Podopieczny Miki Kojonkoskiego oddał skoki na odległość 138m i 132m. Tuż za nim znalazł się triumfator 59. edycji Turnieju Czterech Skoczni i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstern. Austriak lądował na 136m i 135m. Na najniższym stopniu podium stanął jego rodak, Andreas Kofler (131,5m, 139,5m).

Kolejne lokaty zajęli czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann (133m, 140m) i reprezentanci Austrii, Martin Koch (131,5m i 140,5m) oraz Manuel Fettner (127,5m, 135m).

Najlepiej z przedstawicieli naszego kraju spisał się Adam Małysz. Polak oddał skoki na odległość 124,5m i 126,5m. Drugi z naszych zawodników, któremu udało się awansować do finałowej rundy, Kamil Stoch zajął 15. lokatę (122m, 131m).

W końcowej klasyfikacji całego turnieju zwyciężył Thomas Morgenstern (958,8 pkt), któremu udało się bardzo wyraźnie wyprzedzić Szwajcara, Simona Ammanna (928,4 pkt) i Toma Hilde (895 pkt).

Na kolejnych pozycjach znaleźli się reprezentanci Austrii, Manuel Fettner (882,4 pkt) i Martin Koch (880,6 pkt). Adam Małysz, który po trzech konkursach zajmował trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji, ostatecznie uplasował się na szóstej lokacie (875,2 pkt). Za Polakiem znalazł się reprezentant Finlandii, Matti Hautamaeki (861,8 pkt).

Wydaje się, że dzisiejszy konkurs po raz kolejny pokazał niedoskonałość nowego systemu punktacji za wiatr. Cóż bowiem z tego, że zawodnicy, którym wiało w plecy i uzyskiwali po 125-126m otrzymali po cztery czy pięć bonusowych punktów, jeśli ci, którym powiało pod narty lecieli o piętnaście metrów dalej, a zostali ukarani zaledwie kilkoma punktami ujemnymi?

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się już 8-9 stycznia w czeskim Harrachovie na skoczni mamuciej.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Turnieju Czterech Skoczni...»