PK w Alpensia Resort: Słoweńcy triumfują, Byrt 6.

Triumfator wczorajszych zawodów Pucharu Kontynentalnego na skoczni Alpensia Resort w koreańskim Pyeongchang, Matjaz Pungertar okazał się najlepszy również podczas dzisiejszego konkursu. Słoweniec lądował na 135m i 129,5m.

Całe podium padło "łupem" reprezentantów Słowenii. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Rok Zima (134m, 128,5m), natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Robert Hrgota. Na czwartej pozycji uplasował się Jure Sinkovec (132m, 126m).

Dalekie skoki oddawali także 5. dziś Andreas Stjernen z Norwegii (131,5m, 123,5m), reprezentant naszego kraju, Tomasz Byrt (123m, 128,5m i 6. lokata) oraz Julian Musiol (121m, 130m).

W serii finałowej oprócz 17-letniego Byrta, zobaczyliśmy jeszcze trzech reprezentantów naszego kraju. Klemens Murańka zawody zakończył na 11. miejscu (119,5m, 126m), Andrzej Zapotoczny był 17. (118,5m, 124m), a Bartłomiej Kłusek sklasyfikowany został na 25. lokacie (115,5m, 122m).

Swój udział w konkursie w Alpensia Resort na pierwszej serii zakończył Grzegorz Miętus. Brat Krzysztofa zajął 31. miejsce (108,5m).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego zaplanowano 22-23 stycznia w niemieckim Neustadt.

Liderem klasyfikacji generalnej całego cyklu został zwycięzca obu konkursów w Korei, Matjaz Pungertar. O 67 punktów wyprzedza swojego rodaka, Roka Zimę.