PŚ w Zakopanem: Simon Ammann wygrywa, Małysz i Stoch w "10"

Simon Ammann okazał się najlepszy podczas drugich zawodów z cyklu Pucharu Świata na "Wielkiej Krokwi" w Zakopanem. Szwajcar lądował na 135,5m i 129m. Adam Małysz tym razem zajął 6. miejsce.

Tuż za nim znalazł się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, będący trzeci po pierwszej serii, Thomas Morgenstern. Austriak szybował na 131,5m i 125,5m.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Tom Hilde, który po pierwszej turze był dopiero szósty. Podopieczny Miki kojonkoskiego lądował na 131m i 130m.

Dalekie skoki oddali także Andreas Kofler (132m, 128m) oraz Bjoern Einar Romoeren (133,5m, 123m). Z czwartej pozycji po pierwszej serii na szóstą spadł Adam Małysz. "Orzeł z Wisły" lądował na 133,5m i 125m.

Wspaniały występ zanotował Kamil Stoch. Skoczek z Zębu oddawał skoki na 133,5m i 127,5m, co pozwoliło mu zająć miejsce tuż za Adamem Małyszem.

W drugiej serii nie zobaczyliśmy niestety pozostałych naszych reprezentantów, którzy zakończyli swój udział w konkursie na pierwszej serii. Piotr Żyła zajął 32. lokatę (121m), Stefan Hula był 40. (117m) tak samo jak Rafał Śliż (117,5m), Tomasz Byrt 43. (116m), a Klemens Murańka uplasował się na ostatniej, 51. pozycji.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata na "Wielkiej Krokwi" już jutro. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na 14:45.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»