OOlMł w Zakopanem: Kupczak i Miętus najlepsi

Jedna seria zdecydowała o medalach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich w Zakopanem. Na Średniej Krokwi najlepszym juniorem A został Szczepan Kupczak, natomiast wśród juniorów B triumfował Grzegorz Miętus.

Konkurs skoków w kategoriach junior A i B został przeniesiony na godziny popołudniowe. Silny wiatr oraz zapadający zmrok sprawiły, że odbyła się tylko jedna seria, która wyłoniła medalistów.

W kategorii junior A zwyciężył Szczepan Kupczak z kadry kombinacji norweskiej. Szczyrkowianin wygrał z przewagą zaledwie 0,5 punktu nad Jędrzejem Ścisłowiczem z LKS Klimczok Bystra. Obaj uzyskali odległość 83,5 metra, ale to Kupczak otrzymał lepsze noty za styl. Brązowy medal za trzecie miejsce otrzymał Andrzej Szlembarski z AZS Zakopane (81m). Dzisiejszy zwycięzca kilka godzin wcześniej zdobył także brąz w zawodach kombinacji norweskiej.

O ile wśród juniorów A przeważali kombinatorzy norwescy, o tyle w zawodach juniorów B pojawiło się więcej skoczków, w tym czterej kadrowicze z młodzieżowej grupy szkoleniowej. Zwyciężył Grzegorz Miętus, który lądował na 86,5 metrze. Młodszy z braci Miętusów zdobył o cztery punkty więcej od kolegi z kadry Klemensa Murańki (84,5m). Trzecie miejsce zajął świeżo upieczony debiutant na skoczni do lotów - Tomasz Byrt. wiślanin uzyskał 83,5 metra.