Strona główna • Juniorzy

EYOWF 2011: Jarkko Maatta wygrywa, Murańka 4.

Jarkko Maatta we wspaniałym stylu wywalczył złoty medal w dzisiejszym konkursie na skoczni HS-100 w Libercu z cyklu Europejskiego Festiwalu Młodzieży.

Fin znokautował rywali szybując na 107 i 103m. Na drugim stopniu podium stanął Austriak -Ulrich Wohlgenannt (96,5 i 102m), a trzeci był Mats Sohagen Berggaard z Norwegii (97 i 97m).

Najlepiej z Polaków wypadł Klemens Murańka, który po pierwszej serii był drugi ze skokiem na 101,5m, w finale jednak uzyskał 10 metrów mniej i spadł na 4. lokatę.

Z dobrej strony pokazał się także Aleksander Zniszczoł, który lądował na 93 i 95,5m i został sklasyfikowany na 7. miejscu. W konkursie wzięli udział także Mateusz Kojzar (84,5 i 87,5 - 24. pozycja) oraz Krzysztof Biegun (81 i 89,5m - 26. miejsce).