Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Skokowy weekend w Kottmar, trzecie miejsce Krystiana Gryczuka

W sobotę i niedzielę na skoczniach w niemieckim Kottmar rozegrano już po raz 36 tradycyjne międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igelicie (36 International Mattenspringen). Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Krystian Gryczuk z Kamiennej Góry.

Gryczuk, najlepszy obecnie skoczek z Dolnego Śląska, był jedynym Polakiem startującym w zawodach. Na co dzień jest on zawodnikiem klubu Luks-Ski Lubawka, jednak podczas konkursu w Kottmar reprezentował czeski klub, LSK Lomnice nad Popelkou. W kategorii wiekowej 17/18 lat zajął najniższe miejsce na podium, oddając skoki na 56,5 i 54 m.

W zmaganiach wzięli udział skoczkowie z niemieckich i czeskich klubów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsi uczestnicy konkursu mieli po sześć lat, najstarszy sześćdziesiąt.

Zawodnicy skakali na obiektach K-11, K-28 oraz K-51. Kompleks tych trzech skoczni powstał w latach 1964-68, a przed siedmioma laty został gruntownie zmodernizowany. W latach 70-tych rekordzistą największej skoczni był polski prekursor stylu V, Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby.