PK w Stams: Prevc ponownie triumfuje, trzech Polaków w czołówce!

Peter Prevc wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 115 w Stams. Słoweniec uzyskał 114,5 i 109,5m. Na drugim stopniu podium stanął Anders Fannemel (109,5 i 113,5m), a trzeci był Junshiro Kobayashi (113,5 i 107,5m). Najlepszym polskim skoczkiem był dziś Jan Ziobro, który dzięki skokom na 109 i 112m uplasował się na 4. miejscu.

Kolejne lokaty również należały do naszych reprezentantów. Na 5. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (113 i 106,5m), a szósty był dziś Grzegorz Miętus (109 i 108m).

Ponownie gorszy drugi skok oddał Bartłomiej Kłusek. Po pierwszej serii, w której uzyskał 112,5m znajdował się w ścisłej czołówce (5.), jednak w finale skoczył zaledwie 94m i spadł na 14. lokatę.

Punktów nie wywalczyli dziś Jakub Kot (100,5m i 31. lokata), Krzysztof Miętus (94m i 52. miejsce) oraz Klemens Murańka (78m i 68. pozycja).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego dopiero 30 lipca we francuskim Courchevel. Tymczasem już za tydzień nasi młodzi reprezentanci będą mieli szansę zaprezentować się na tle najlepszych skoczków świata w Letniej Grand Prix na skoczniach w Wiśle oraz w Szczyrku.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego...»