Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PK w Szczyrku: Mattel najlepsza, Polki podobnie jak na treningach

Coline Mattel okazała się najlepsza w dzisiejszych zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań na obiekcie "Skalite" w polskim Szczyrku. Reprezentantka Francji oddała skoki na 103,5m i 100,5m i o jeden punkt wyprzedziła Japonkę, Sarę Takanashi (105m, 98,5m).

Na najniższym stopniu podium stanęła Maja Vtic, która zdominowała wczorajsze treningi. Słowenka uzyskała 104,5m i 101m. Tuż za miejscami medalowymi uplasowała się Lisa Demetz z Włoch (101m, 100,5m).

Dobre skoki oddały również zawodniczki z Niemiec. Mowa tutaj o Katharinie Althaus (95,5m, 99m), Annie Rupprecht (98m, 99,5m) oraz Ulrike Graessler (100,5m, 100,5m).

Niestety, ponownie nie doczekaliśmy się dobrych skoków naszych zawodniczek. Joanna Gawron sklasyfikowana została na przedostatniej, 33. lokacie (56m), a Joanna Szwab zawody ukończyła na 34. miejscu (52m).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań...»