LGP w Zakopanem: Morgenstern ponownie najlepszy!

Thomas Morgenstern podczas konkursu w Zakopanem udowodnił, że tego lata nie ma na niego mocnych. Austriak wygrał trzecie zawody z rzędu oddając skoki na 125,5 i 128 metrów.

Zaledwie 0,7 punktu za Morgensternem znalazł się Gregor Schlierenzauer, 21-latek skoczył 126 i 128,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, lider reprezentacji Polski zrehabilitował się za wczorajszy nieudany występ skacząc 127 metrów w pierwszej serii i 123,5 metra w finale.

Tuż za podium znalazł się Maciej Kot, zakopiańczyk oddał dwa bardzo dobre skoki na 132,5 (druga odległość pierwszej serii) oraz 123,5 metra. Piąty był świetnie spisujący się w tej edycji LGP Bułgar Władimir Zografski, a szósty Richard Freitag. Na siódmej pozycji zawody zakończył Krzysztof Miętus, który na półmetku konkursu był liderem (133,5 metra), ale nie poradził sobie z trudnymi warunkami w drugiej serii i osiągnął zaledwie 117,5 metra. Czołową "10" konkursu zamknęli Severin Freund, Wolfgang Loitzl i Paweł Karelin (awans z 21. miejsca).

Dobrze spisali się również pozostali Polacy, Dawid Kubacki zajął 15. miejsce (123,5 i 113 metrów), a Bartłomiej Kłusek był 26. (119,5 i 110 metrów).

Zwycięzcą klasyfikacji Lotos Poland Tour 2011 został Thomas Morgenstern, wyprzedzając Gregora Schlierenzauera i Kamila Stocha. Po dzisiejszym konkursie Kamil Stoch awansował na 3. miejsce w klasyfikacji LGP, a Maciej Kot "wskoczył" na 10. miejsce, co daje mu pewny start w konkursie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»