LGP w Hinterzarten: Czwarte zwycięstwo Morgensterna, Stoch drugi!

Thomas Morgenstern odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Austriak tym razem triumfował na skoczni w niemieckiej miejscowości Hinterzarten.

Dominator letnich zawodów - Morgenstern uzyskał 108,5 oraz 104,5m i z łączną notą 268,9pkt wyprzedził naszego zawodnika Kamila Stocha. Polak oddał skoki na odległość 107,5 oraz 103,5m i stracił do "Morgiego" aż 11 punktów. Najniższy stopień podium wywlaczył zawodnik gospodarzy - Richard Freitag, który lądował na 106 oraz 104m.

Na czwartej pozycji uplasował się Tom Hilde. Norweg lądował na 103,5 oraz 97,5m. Piątą lokatę zajął Paweł Karelin, który na skoczni w Hinterzarten uzyskał 103 oraz 98m. Na uwagę zasługuje także dobra postawa skoczków z Czech. Roman Koudelka był dziś szósty a Lukas Hlava i Jakub Janda zajęli 11. pozycję. Swój pierwszy punkt w Letnim Grand Prix zdobył dziś zawodnik z Kazachstanu - Yewgeniy Lewkin, który ukończył konkurs na 30. miejscu.

W serii finałowej obok Kamila Stocha wystartowali jeszcze Maciej Kot (99,5 i 96m / 231,7pkt), który zajął ósmą lokatę. Na 13. miejscu był Piotr Żyła, który zaliczył w pierwszym skoku 98m a w drugim 98,5m (227,5pkt). Dawid Kubacki sklasyfikowany został na 18. pozycji ze skokami 94 i 100m (224,6pkt).

Niestety awansu nie wywalczyli Rafał Śliż oraz Krzysztof Miętus. Śliż w swoim skoku uzyskał 91m (101,4pkt) i ostatecznie zajął 34. miejsce, Miętus lądował także na 91m (99,1pkt), jednak odjęte punkty za belkę startową sprawiły, że zajął 42. lokatę.

W klasyfikacji końcowej Letniego Grand Prix na prowadzeniu dalej jest Thomas Morgenstern. Na drugie miejsce awansował Kamil Stoch, który zaledwie o 9 punktów wyprzedza nieobecnego w Hinterzarten - Gregora Schlierenzauera.

Kolejne zawody odbędą się w Courchevel 12 sierpnia.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»