Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Michał Milczanowski trzeci w Rożnowie pod Radhostem

W minioną sobotę na skoczni w Rożnowie pod Radhostem odbyły się po raz 53. Międzynarodowe zawody o Puchar Starosty Miasta Rożnowa. Na starcie stanęli zawodnicy z Czech, Polski, Słowenii i Ukrainy.

W kategorii seniorów triumfował Czech Jiri Mazoch oddawszy skoki na odległość 73,5 i 75,5 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Luka Brnot (69 i 76,5 m.), a trzecie prowadzący po pierwszej serii, dobrze znany Ukrainiec, Witalij Szumbarec (73,5 i 71 m.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który w swoich próbach uzyskał 66 i 72 m. i zajął dziewiąte miejsce.

Wśród juniorów najlepszy okazał się, reprezentant gospodarzy, Tomas Vancura (72 i 75,5 m.), tuż za nim znalazł się inny z Czechów, Tomas Portyk (70,5 i 74,5 m.), a najniższy stopień podium przypadł Michałowi Milczanowskiemu z Zagórza. Polski skoczek uzyskał 70,5 i 73,5 m. Wysokie, siódme miejsce zajął najmłodszy z całej stawki zawodników, Dawid Jarząbek (66 i 71 m.)

Pełne wyniki dostępne są na stronie skoky.net.