Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Severin Freund z tytułem Mistrza Niemiec

Severin Freund został Mistrzem Niemiec w skokach narciarskich. Zawody odbyły się na skoczni w Hinterzarten (HS 108). Na drugim miejscu podium uplasował się Richard Freitag a trzeci był Andreas Wank.

Aktualny Mistrz Niemiec oddał skoki na odległość 105 i 107,5m i z notą 273pkt wyprzedził Richarda Freitaga. Freitag w pierwszym swoim skoku uzyskał 99,5m i zajmował szóstą pozycję, jednak skok w finale na 105m dał mu srebrny medal. Na najniższym stopniu podium wylądował Andreas Wank, który uzyskał 100 i 101m.

Tuż za podium sklasyfikowany został Stephan Hocke, który lądował na 100 i 99m. Piąte miejsce zajął Maximilian Mechler ze skokami 95,5 i 104m. Czołową szóstkę zamknął Michael Neumayer, który osiągnął 100 i 98m.

Na 12. pozycji zawody zakończył Martin Schmitt, który za skoki na odległość 93 i 99,5m uzyskał 231,5pkt.