Strona główna • Włoskie Skoki Narciarskie

Włosi przygotowują się do zimy

Kadra włoskich skoczków rozpoczęła intensywne, 5-tygodniowe bezpośrednie przygotowania do sezonu zimowego. Podopieczni Roberto Cecona przebywają obecnie na zgrupowaniu w Tarvisio.

Zawodnicy z Italii pracują w tej chwili przede wszystkim nad przygotowaniem siłowym. W najbliższym czasie powrócą na skocznię, przygotowania będą kontynuować na obiektach w Kranj i Villach. Wiadomo już, że Włochów zabraknie podczas inauguracji Pucharu Świata w Kuusamo. Andrea Morassi i Sebastian Colloredo 25 listopada wylatują do Lillehammer i tam przygotowywać się będą do zawodów pucharowych, które na skoczni Lysgaardsbakken odbędą się 3 i 4 grudnia.

Miniony sezon letni skoczkowie z Półwyspu Apenińskiego mogą uznać za udany. Colloredo czterokrotnie zajmował miejsca w czołowej 20-tce zawodów Letniej Grand Prix, a na skoczni w Hinzenbach uplasował się nawet na 11 pozycji. Andrea Morassi znakomicie prezentował się na skoczni w Klingenthal. W zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął tam 3 i 5 miejsce, a podczas konkurs LGP na niemieckim obiekcie był 9. Ponadto dobrą, 13 pozycję wyskakał w Hinzenbach. 8 punktów do klasyfikacji LGP zdobył też Davide Bresadola dzięki 23 miejscu w Klingenthal.