Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Lillehammer: Sarah Hendrickson wygrywa konkurs

Sarah Hendrickson wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, który odbył się na skoczni HS 100 w Lillehammer.

Amerykanka w bardzo ładnym stylu uzyskała w pierwszej serii aż 100,5m (147,7pkt). Sędziowie przyznali jej za ten skok trzy noty po 18,5 i dwie po 18. W finale potwierdziła już tylko swoją wysoką dyspozycję z Lillehammer i lądowała na 95,5m i została pierwszą triumfatorką zawodów pucharowych kobiet z łączną notą 277pkt.

Na drugim miejscu uplasowała się Francuzka Coline Mattel, która lądowała na 92m i 87m(247,7pkt). Najniższy stopień podium zajęła zawodniczka reprezentantka Niemiec - Melanie Faisst, która lądowała na 88,5m oraz 93m (245,5pkt).

Miejsce poza podium wywalczyła na skoczni w Lillehammer Daniela Iraschko, która uzyskała 88m oraz 92,5m (240,4pkt). Piątą lokatę zajęła Sara Takanashi ze skokami 86,5m i 87,5m (234,9pkt). Pierwszą szóstkę zamknęła reprezentantka Włoch - Evelyn Insam, która w pierwszej serii lądowała na 93m a w drugiej na 87m.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »