Strona główna • Puchar Świata

PŚ w Lillehammer: Kofler zwycięża, Stoch na podium!

Andreas Kofler zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pierwszym skoku poszybował na odległość aż 105m, co jest nowym rekordem skoczni olimpijskiej w Lillehammer.

W drugim skoku Austriak lądował na 98m ale i tak zapewnił sobie prowadzenie w konkursie.
Drugie miejsce ze stratą 6 punktów zajął Richard Freitag, Niemiec skoczył 95,5m oraz 103,5m. Najniższy stopień podium zajął nasz reprezentant Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował 11. miejsce po skoku na odległość 90m. W drugiej rundzie znacznie poprawił swój rezultat i wylądował na 96m.

Tuż za podium skalsyfikowany został Roman Koudelka. Skoczek naszych południowych sąsiadów uzyskał 89,5m oraz 92m. Na kolejnym miejscu wylądował jego reprezentacyjny kolega Lukas Hlava, ze skokami 96,5m i 89,5m.

W finale oprócz Kamila Stocha wystartowali jeszcze Piotr Żyła (92 i 89m), który po pierwszej serii zajmował dopiero 21. pozycję, w drugiej zanotował awans na 11. loaktę. Dla Maćka Kota dzisiejszy występ w finałowej serii będzie pierwszym od początku startów młodego zawodnika w PŚ. Ostatecznie nasz młody zawodnik zakończył zawody na 19. miejscu.

Stefan Hula, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki oddali słabsze skoki i nie zdołali awansować do drugiej serii.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu pozostaje Kofler, który ma na swoim koncie 200pkt. Na drugim miejscu plasuje się Gregor Schlierenzauer, a trzeci jest Kamil Stoch, który traci do Schlierenzauera tylko 10 punktów.