PŚ w Engelbergu: Anders Bardal wygrywa, upadek Schlierenzauera!

Anders Bardal wygrał zawody Pucharu Świata na Gross-Titlis (HS-137) w Engelbergu, Norweg uzyskał 130,5 i 133 metry, za co zgromadził 266,2 punktu i znacznie wyprzedził rywali.

Na drugim miejscu uplasował się Martin Koch po skokach na 134,5 i 131,5 metra, a najniższy stopień podium przypadł Thomasowi Morgensternowi (128,5 i 129,5 metra), który zanotował awans z 8. miejsca zajmowanego na półmetku zawodów.

Tuż za podium uplasował się kolejny z Austriaków - Andreas Kofler, lider klasyfikacji Pucharu Świata po pierwszej serii był 11., ale dzięki finałowej próbie na 129,5 metra zdołał przesunąć się o kilka pozycji w górę tabeli. Na piątym miejscu po dwóch równych skokach na 128,5 i 129 metrów zawody zakończył Severin Freund. Szósty był Tom Hilde (133 i 128 metrów), Norweg wyprzedził wracającego do rywalizacji po groźnym upadku Czecha Romana Koudelkę i coraz lepiej radzącego sobie w Pucharze Świata Jurija Tepesa. W najlepszej "10" nie zabrakło też miejsca dla czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego Simona Ammanna i najlepszego rosyjskiego skoczka tego sezonu - Denisa Korniłowa.

O sporym pechu może mówić Gregor Schlierenzauer, 21-latek zajął 11. miejsce, choć na półmetku zawodów był jeszcze liderem (131,5 metra). W finale Schlierenzauer zaliczył jedak niegroźny upadek po skoku na odległość 130 metrów, co kosztowało go stratę wielu punktów.

Polacy nie zaskoczyli, podobnie jak w poprzednich konkursach PŚ w finale zobaczyliśmy tylko dwóch Polaków. Kamil Stoch po skokach na 125,5 i 124,5 metra zajął 12. miejsce, a na 16. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (123 i 121,5 metra). Obydwaj poprawili swoje lokaty w porównaniu do pierwszej serii, po której Stoch był 14. a Żyła 19. W drugiej serii nie zobaczyliśmy już Stefana Huli (120,5 metra), Janka Ziobro (117 metrów) i Macieja Kota (113,5 metra).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »