PŚ w Engelbergu: Kofler wygrywa, Stoch drugi!

Andreas Kofler odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie triumując dziś na skoczni Gross-Titlis (HS-137) w Engelbergu, Austriak oddał dwa dalekie skoki na odległość 135 i 138 metrów, co dało mu 264,7 punktu.

Na drugim miejscu zawody zakończył Kamil Stoch (260,8 punktu), Polak po pierwszej serii był dopiero 9. - 129 metrów, ale w finale oddał fenomenalny skok na odległość 137 metrów i ze spokojem mógł patrzeć na spadających za niego w klasyfikacji konkursu kolejnych rywali. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Bardal, zwycięzca wczorajszego konkursu uzyskał 131,5 i 135 metrów i przegrał z Polakiem zaledwie o 0,3 punktu.

Tuż za podium znalazł się Gregor Schlierenzauer, Austriak osiągnął 129,5 i 137 metrów, co pozwoliło mu wyprzedzić starszego kolegę z drużyny Thomasa Morgensterna (132 i 133,5 metra). Szóste miejsce zajął Richard Freitag, wicelider konkursu po pierwszej serii (134 metry) w finale uzyskał 135,5 metra i gdyby nie lądował na dwie nogi, mógłby odnieść dzisiaj kolejne, drugie w karierze zwycięstwo.

W "10" nie zabrakło również miejsca dla Vegarda Skletta (135 i 135,5 metra), Martina Kocha (127 i 134 metry), czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego Simona Ammanna (123 i 135,5 metra) oraz lidera czeskiej kadry Romana Koudelki (125 i 133 metry).

Niestety, poza Kamilem Stochem nie mieliśmy reprezentantów Polski w drugiej serii. Stefan Hula skoczył 120 metrów i zajął 33. miejsce, 117,5 metra uzyskał Maciej Kot, co dało mu 39. miejsce. Awansu nie wywalczył również Piotr Żyła, skaczący w niezbyt sprzyjających warunkach Polak osiągnął tylko 118 metrów (42. miejsce), to pierwszy w tym sezonie konkurs, w którym Żyła nie zdobył punktów PŚ.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »