Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań: Sabrina Windmueller wygrywa pierwszy konkurs

Sabrina Windmueller wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata Kobiet w skokach narciarskich w niemieckiej miejscowości Hinterzarten. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych odbyła się tylko jedna seria.

Pierwsza seria była wielokrotnie przerywana ze względu na silne podmuchy wiatru. Udało się ją ukończyć dopiero po dwóch godzinach. O godzinie 12:30 zapadła decyzja o odwołaniu serii finałowej i uznaniu wyników z pierwszej jako ostatecznych.

Szwajcarka Windmueller poszybowała w swoim skoku na odległość 100 m i uzyskała notę 114,7 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Lindsey Van z USA ze skokiem 94 m (113,9 pkt). Najniższy stopień podium zajęła Lisa Demetz, która lądowała na 97,5 m (110,7 pkt).

Tuż za podium uplasowała się Maja Vtic ze Słowenii, który zaliczyła 94,5 m (109,7 pkt). Piąta była reprezentantka gospodarzy Svenja Wuerth (94m / 109,2pkt) a szósta zawodniczka z Włoch - Evelyn Insam (94m / 107,5pkt).

W pierwszej "10" znalazły się jeszcze dwie zawodniczki z Francji - Coline Mattel oraz Julia Clair, odpowiednio na siódmej i ósmej pozycji. Na 9. miejscu uplasowała się Sarah Hendrickosn, która wygrała pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata kobiet w Lillehammer.

Dopiero na 14. miejscu zawody zakończyła zawodniczka z Austrii - Daniela Iraschko, która na skoczni w Hinterzarten uzyskała 88 m (98,1pkt).

Jutro kolejne zawody Pucharu Świata Kobiet w Hinterzarten.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »