Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Val di Fiemme: Sarah Hendrickson wygrywa po raz kolejny

Sarah Hendrickson okazała się najlepszą zawodniczką we włoskim Val di Fiemme. Amerykanka zarówno w pierwszy jak i w drugim konkursie stanęła na najwyższym stopniu podium, ustanawiając przy tym nowy rekord skoczni.

W pierwszej serii Hendrickson uzyskała 104,5m natomiast w drugiej lądowała na 108m. Od dziś jest to nowy rekord obiektu ustanowiony przez kobietę. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Daniela Iraschko, która oddała skoki na odległość 96,5m oraz 105,5m. Najniższy stopień na podium wywalczyła Ulrike Graessler. Niemka za skoki na odległość 100m i 98m dostała 250,8pkt.

Poza podium znalazła się Jacqueline Seifriedsberger, która na włoskiej skoczni wylądowała na 101,5 i 96,5m. Piąte miejsce zajęła Melanie Faisst (98 i 95m) a szósta była Lindsey Van (94 i 97m).

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu w dalszym ciągu Sarah Hendrickson, która zgromadziła już na swoim koncie 429 punktów. Na drugim miejscu jest Daniela Iraschko a trzecie miejsce zajmuje Lindsey Van.

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań odbędą się 4-5. lutego w Hinzenbach.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »