Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Bischofshofen: Lanisek zwycięzcą, dwóch Polaków na podium!

Słowiańskie podium w austriackim Bischofshofen. Sensacyjny złoty medalista młodzieżowych igrzysk olimpijskich z Innsbrucka kontynuuje swoją znakomitą passę. Za plecami Słoweńca uplasowali się Olek Zniszczoł i Klimek Murańka.

Anze Lanisek wczoraj zajął w Bischofshofen piąte miejsce. Dziś najmłodszy zawodnik w stawce nie dał rywalom żadnych szans. Skoki na 140,5 oraz 128,5 metra dały szesnastoletniemu zawodnikowi SSK Menges zwycięstwo z jedenastopunktową przewagą nad drugim Zniszczołem (132,5, 129,5 m, 248,6 pkt.) Trzecie miejsce, z minimalną strata do kolegi, zajął Klimek Murańka (132, 129,5 m, 248,2 pkt,).

Obaj Polacy zajmowali po pierwszej serii odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce, ale świetne drugie skoki pozwoliły im stanąć na podium. Przyzwoity występ zanotował też Bartek Kłusek, zawodnik z Bystrej zajął 10. miejsce po skokach na 132,5 oraz 125 metrów.

Pozostali Polacy spisali się słabiej i nie awansowali do drugiej serii. Jan Ziobro był 43., Marcin Bachleda 48., Tomasz Byrt 53., a Dawid Kubacki 63. W klasyfikacji generalnej w czołówce bez zmian - prowadzi Andreas Stjernen przed Michaelem Hayboeckiem a Olek Zniszczoł jest ósmy.