Strona główna • Skoki Narciarskie

Rutkowski najlepszy w Hinterzarten !

W miniony piątek w Hinterzarten - mieście znanym z organizacji Letniej Grand Prix - odbyły się zawody kończące sezon igelitowy - "Herbstabschluss-Springen". W zawodach tych bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy - Mateusz Rutkowski okazał się najlepszy w kategorii juniorów, natomiast Wojciech Tajner stanął na najniższym stopniu podium wśród seniorów...

Areną zmagań była dobrze znana "Adlerschanze" o punkcie konstrukcyjnym K95 metrów. Konkurs był rozgrywany w międzynarodowym towarzystwie, na starcie stanęli zawodnicy z kilku państw - Niemiec, Francji, Szwajcarii oraz Polski. Skoczkowie rywalizowali ze sobą w 3 kategoriach wiekowych - dzieci, juniorzy oraz seniorzy.

Wśród najmłodszych zawodników (rocznik 1989 i młodsze) najlepszy okazał się 12 - letni Pascal Bodmer, który lądował na 96,5 i 99 metrze. Jego dalekie skoki pozwoliły mu pokonać Patricka Kaltenbacha (95 i 99 metrów), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Kevin Horlacher (94,5 i 97,5 metrów). Dopiero 4 miejsce zajął zawodnik gospodarzy z klubu SC Hinterzarten - Ronny Hubner. W tej kategorii wiekowej oglądaliśmy jedynie zawodników z Niemiec.

5Dennis Ulewicz1989GERSV Messtetten89,590,5202,5

Natomiast w juniorach bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Mateusz Rutkowski - Mistrz Polski w skokach na igielicie z Zakopanego. Oddał on dwa najdłuższe skoki na odległość 105 metrów i stanął na najwyższym stopniu podium z ogromną przewagą ponad 20 punktów (w przeliczeniu na metry - 9,5 m). Nie zawiódł także Kamil Stoch - brązowy medalista Mistrzostw Polski, który uplasował się tuż za Mateuszem Rutkowskim. Oddał dwa równe i dalekie skoki na odległość 100 i 100,5 metrów. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Manuel Schill z klubu WSV Isny. Kolejne pozycje również należały do naszych utalentowanych juniorów - 4 miejsce ze skokami na odległość 95,5 i 99,5 metrów wywalczył Stefan Hula, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Styrczula (95 i 99,5 m). Dopiero 11 miejsce należało do wicemistrza Polski - Jana Ciapały - jego skoki na odległość 94 i 95 metrów w nienajlepszym stylu spowodowały, że nie mógł być wyżej w klasyfikacji.