PK w Iron Mountain: Wygrana Krausa, Jakub Kot siódmy

Marinus Kraus wygrał pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain (skocznia HS-133). Niemiec wyprzedził swojego rodaka Markusa Eisenbichlera oraz Norwega Roberta Johanssona. Najlepiej z Polaków spisał się Jakub Kot, który ukończył rywalizację na siódmym miejscu.

W pierwszej serii, której z powodu warunków pogodowych rozegranie rozciągnęło się na ponad trzy godziny, po bardzo dalekim skoku (142,5 m) Kraus zajmował pierwsze miejsce przed Peterem Frenette z USA (136,5 m) oraz Robertem Johanssonem (135 m).

Ostatecznie Kraus obronił swoją lokatę po skoku na 133,5 m. Drugie miejsce przypadło Markusowi Eisenbichlerowi (129 i 138,5 m), natomiast trzecie Johanssonowi (125 m w II serii).

W finale wystąpiło pięciu reprezentantów Polski. W pierwszej dziesiątce zmieścił się jedynie Jakub Kot, który zajął siódmą pozycję (117,5 i 130 m). Dawid Kubacki był 22. (107 i 114,5 m), Andrzej Zapotoczny - 27. (106,5 i 103,5 m), Marcin Bachleda - 28. (110 i 99 m), natomiast Rafał Śliż zajął ostatnie punktowane miejsce (104,5 i 75 m). Z rywalizacji po I serii odpadł Jan Ziobro (33. miejsce; 102,5 m).

Warto zwrócić uwagę na występ ukraińskiego weterana, Wołodymira Hływki. Mieszkający od lat w Stanach Zjednoczonych Hływka, który w sezonie 1995/96 zdobył nawet punkt w Pucharze Świata, a ostatni występ w Pucharze Kontynetalnym zanotował dziesięć lat temu, zdobył w swoim powrocie do drugoligowego skakania dwa punkty zajmując 29. miejsce.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego...»