PŚ w Oberstdorfie: Daiki Ito i Peter Prevc najlepsi na treningach

Daiki Ito oraz Peter Prevc okazali się najlepsi podczas treningów przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Lotach Narciarskich. Zwody odbywają się na skoczni mamuciej K-185 Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Konkurs będzie zaliczany do klasyfikacji FIS Team Tour.

I trening:

Japończyk Daiki Ito okazał się najlepszy podczas pierwszego treningu lądując na 209 metrze. Na drugim miejscu uplasował się Martin Koch z wynikiem 204m, a trzeci był Peter Prevc, który osiągnął w swoim skoku 199,5m. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch zajął 16. miejsce ze skokiem na 187m.

Najdłuższy skok oddał Denis Korniłow - 209,5m (5. pozycja). Metr bliżej lądował były rekordzista świata w długości skoku - Bjoern Einar Romoeren (7. miejsce). Granicę dwustu metrów przekroczył jeszcze powracający Tom Hilde - 202m.

Pozostali nasi skoczkowie skakali nieco bliżej. Piotr Żyła uzyskał w swojej próbie 179m co dało mu 26. pozycję. 36. miejsce zajął natomiast Krzysztof Miętus z wynikiem 183m ex aequo z Mattim Hautamaeki. Dopiero 54. był Maciej Kot - 167,5m a jego brat Jakub 60. - 152,5m.

II trening

Fenomenalnym skokiem na odległość rozmiaru skoczni - 213m - zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, który potwierdza że jest w wyśmienitej formie. Kamil Stoch tym razem pokazał klasę szybując aż na 206 metr, zajął tym samym drugie miejsce. Trzeci był Robert Kranjec z rezultatem 201m.

209,5m osiągnął Gregor Schlierenzauer (5. miejsce), a 208m Czech Roman Koudelka (6.). Ponownie daleko poszybował także Bjoern Einar Romoeren 207,5m (9. pozycja). Zawodnicy ci skakali jednak z różnych belek i przede wszystkim w innych warunkach.

Poza Kamilem nasi reprezentanci znów wypadli słabo. Piotr Żyła skoczył 182,5m co pozwoliło dopiero na 30. pozycję. Maciej Kot uzyskał 167,5m (45. miejsce). Krzysztof Miętus osiągnął rezultat 183m (48.). Odległość 152,5m zanotował Jakub Kot (57.).

Z drugiego treningu zrezygnował Austriak Martin Koch.